denemeçöz reklam
Sınava Ne Kadar Kaldı
DuyurularKPSS 2013 Tercih Kılavuzu Açıklandı


Memur adaylarının merakla beklediği 2013 tercih kılavuzu yayınlandı.Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mevzunları KPSS P94,Önlisans mevzunları olanlar KPSSP93 ve lisans mevzunları olanların ise KPSS P3 puantürünü kullanabilecekler.Yayınlanan tercih kılavuzunu dikkatli bir şekilde incelemek gerekmektedir.

 

Tercih Kılavuzu İçin Tıklayınız

 

Diğer yandan ÖSYM’nin yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

"Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 24 Haziran 2013 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Adayların kılavuzdayer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından(2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve busınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur."Paylaş


Buradan Yorum Yapabilirsiniz