2014 DGS Kılavuzu Ve Başvuru Bilgileri YayınlandıDikey Geçiş Sınavına hazırlanan arkadaşların merakla beklemiş olduğu DGS Kılavuzu ve başvuru bilgileri ÖSYM tarafından yayınlandı. Meslek Yüksekokulları veya Açıköğretim Önlisans programların dan herhangibi bölümden mezun olan öğrencilerin girmeye hak kazandığı Dikey Geçiş Sınavı 19 Temmuz 2014 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvuru işlemleri ise 26 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak ve 4 Haziran 2014 Tarihinde sona erecek.

Sınava başvuru şartları ise az önce yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup staj dışındaki mezuniyet için gerekli olan yükümlülükleri yerine getirenler başvuruda bulunabileceklerdir.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2014-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler.Sınava başvurucak olan öğrenci arkadaşlarımızın kılavuzu çok iyi bir şekilde incelemelerini tavsiye ederiz.

Yazar : Serdar Kaleci


2014 DGS Kılavuzu Ve Başvuru Bilgileri Yayınlandı
2014 DGS Kılavuzu Ve Başvuru Bilgileri Yayınlandı

Paylaş

facebookta paylaş twitterda paylaş google plusta paylaş

Buradan Yorum Yapabilirsiniz


üye profil resmi
Sevim S.
Soru sayısı ve süre azaltılmış.Sınava gireceklere başarılar.


Muhammet
Tarih uzamaz mı ?


Feyyaz
Maalesef başvuru tarihi uzamaz.