AÖF Nasıl Kayıt OlunurAÖF Nasıl Kayıt Olunur

AÖF Fakültesine kayıt olacak öğrenci arkadaşlarımızın en çok sorduğu soruların başında gelen “AÖF Nasıl Kayıt Olunur “ sorusunu sizler için cevaplayacağız. İlk olarak şunu söylememiz gerekiyor ki AÖF kayıtları iki aşamada gerçekleşmektedir. Bunlar internetten ve bürolardan kayıttır.

İnternetten Kayıt

İlk olarak AÖF Kayıt olacak öğrenci arkadaşlarımızın internet üzerinden kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. İnternet kaydınızı yaptırdıktan sonra oluşan kayıt belgesini çıktı olarak yazıcıdan almanız gerekmektedir. Öğrenci arkadaşlarımızın yazıcıdan çıktı almayı unutmaması gerekmektedir çünkü kayıt tamamlamada son aşama olan AÖF Bürolarında kayıt yapılırken bu belge gerekmektedir.

Yani kısaca AÖF resmi sitesine girerek buradan yeni kayıt kısmından gerekli adımları izleyerek internet üzerinden kayıt olmamız gerekmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli kısım internet kaydını yaptırdıktan sonra öğrenci arkadaşlarımızın AÖF Bürolarında da kaydını yaptırmaları gerekmektedir.

Harç Ücretinin Yatırılması

İnternetten kayıt yaptırdıktan sonra öğrenci arkadaşlarımızın belirlenen harç ücretlerini Vakıfbank ATM’lerinden yatırmaları gerekmektedir.

AÖF Büro Kayıt Tamamlama

Son Aşama ise AÖF Bürosuna giderek kaydımızı tamamlamak olacaktır. AÖF Bürosuna kayıt tamamlamak için gidilirken aşağıda bulunan belgelerin kesinlikle yanımızda bulunması gerekmektedir.

1- İnternet Başvuru Belgesi Çıktısı
2- Fotoğraflı-imzalı Form Çıktısı
3- Öğrenci Bilgi Formu Çıktısı
4- Öğrenim Belgesi
5- 4 adet yeni çekilmiş fotoğraf
6- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi
7- Öğrenim Ücretinin yatırıldığına dair dekont.
8- Başvuru ve kayıt bilgileri çıktısı


Paylaş

facebookta paylaş twitterda paylaş google plusta paylaş

Buradan Yorum Yapabilirsiniz


üye profil resmi