Haziran Alımları İçin Kadro Talepleri Sona ErdiHaziran Alımları İçin Kadro Talepleri Sona Erdi
Bilindiği üzere KPSS puanları sınavın yapıldığı tarihten itibaren 2 yıl geçerli olmaktadır. Bu zaman zarfı içerisinde toplamda dört tane merkezi yerleştirme yapılmaktadır.Haziran ayında yapılacak olan tercihler merkezi yerleştirmelerin sonuncusu olacaktır.Yani bir diğer deyişle KPSS 2012 puanının geçerli olduğu son tercihdir.

KPSS haziran ayı tercih yapabilecek adaylar :

Lisans (4 yıllık) mezunları P3

Önlisans (2 yıllık) mezunları P93

Önlisans (2 yıllık) mezunları P93

KPSS Alım Sürecinin İşleyişi Nasıl ?

Kurumlar almak istedikleri personel sayı, unvan, derece, sınıf bilgilerini Devlet Personel Başkanlığına bildirmektedirler. DPB kurumlardan gelen talepleri inceleyerek eksik veya hataları düzeltir veya düzelttirir. Bunları birleştirerek ÖSYM başkanlığına gönderir ve ÖSYM internet üzerinden tercih alarak yerleştirme yapar. Sonra kurumlar ÖSYM üzerinden kendi birimlerine yerleşen adayların bilgilerini alarak atama için başvurmalarını ister.

Kadro Talepleri Ne Durumda ?

2014 Haziran alımı için kurumlardan kontenjan talebi toplanması bilindiği gibi 10 Mart'ta başlamıştı ve geçtiğimiz hafta 16 mayısta ise kurumların kadro talepleri süresi sona erdi. Ancak DPB, işlemlerini yetiştiremeyen kurumlar için bu hafta sonuna kadar gelen talepleri de değerlendirmeye alacak. Kadrolar maalesef beklenen kadar yüksek olmayacak. 2014 yılı için bütçe kanunuyla düşük sayıda kadro verdiğinden dolayı kurumlar kendilerine verilen sayıda alım yapacak.


Paylaş

facebookta paylaş twitterda paylaş google plusta paylaş

Buradan Yorum Yapabilirsiniz


üye profil resmi