6.Sınıf İmam Hatip Takdir Teşekkür Hesaplama

E-okul Sistemiyle %100 Uyumlu

Not : Puan hesapalama için öncelikle kutucuklara derslerden almış olduğunuz notların ortalamalarını yazmanız gerekmektedir. Örneğin Türkçe dersindeki üç sınavdan 80, 90 ve 75 aldıysanız bu üçünü toplayıp üçe bölümünden çıkan sonuc olan 81,66 puanını Türkçe puan kutucuğuna yazmanız gerekmektedir. Aynı zamanda puanı boş bıraktığınız dersler için ortalama 0 kabul edikecetir.
Türkçe
Matematik
Fen Bilimleri
Sosyal Bilgiler
Yabancı Dil
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Görsel Sanatlar
Müzik
Beden Eğitimi ve Spor
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
Kur’an-ı Kerim
Arapça
Peygamberimizin Hayatı
Temel Dini Bilgiler

İmam Hatip 6.sınıfta Takdir-Teşekkür Belgesi Alabilir miyim?

Evet İmam Hatip 6.sınıfta takdir yada teşekkür belgesi verilmektedir. Burada öğrenci arkadaşlarımızın istenilen koşulları yerine getirmesi gerekmektedir.

İmam Hatip Ortaokulunda Takdir yada Teşekkür Belgesini Nasıl Alabilirim?

Öğrenci arkadaşlarımızın takdir yada teşekkür belgesini almaya hak kazanmaları için Türkçe dersinin ortalamasının en az 55 olmasının yanı sıra diğer derslerinin ortalamalarınında 45'in altında olmaması gerekmektedir.

Öğrenci arkadaşlarımızın İmam Hatip 6.sınıfta tüm derslerinin ağırlıklı puan ortamalamarı 70.00 - 84.99 arasında olduğunda "Teşekkür Belgesi", 85.00 ve üzeri olduğunda ise "Takdir Belgesi" almaya hak kazanacaklardır.

İmam Hatip 6.sınıfta 84,50 - 84,99 Ortalama İle Takdir Alabilir miyim?

Takdir belgesi almaya hak kazanan öğrenci arkadaşlarımızın ağırlıklı puan ortalamalası 85 ve üzeri olmalıdır. 84,50 veyaz 84,99 ortalaması olan öğrenci arkadaşlarımızın puanında bir üst puan olan 85'e yuvarlama yapılmayacakdır.

Dolayısıyla 84,50 veya 84,99 not ortalaması olan öğrenci arkadaşlarımız "Takdir Belgesi" alamaycakdır. 84,50 veyaz 84,99 ortalaması olan öğrenci arkadaşlarımız "Teşekkür Belgesi" alacaktır.

İmam Hatip 6.sınıfta 69,50 - 69,99 Ortalama İle Teşekkür Alabilir miyim?

Teşekkür belgesi almak isteyen öğrenci arkadaşlarımızın ağırlıklı puan ortalaması 70 - 84.99 aralığında olmalıdır. 69.99 ağırlıklı not ortalamasına sahip öğrenci arkadaşlarımız "Teşekkür Belgesi" alamayacaktır.

Sitede Yer Alan Hesaplama Aracı Doğru mu?

Sitemizde yer alan İmam Hatip Takdir Teşekkür hesaplama aracı MEB ile %100 uyumludur. Dolayısıyla not ortalamalarınızı doğru girdiğiniz karnede göreceğimiz ortalamanız ile sitemizde gözüken sonuç aynı olacaktır.

üye profil resmi
Buradan Yorum Yapabilirsiniz