DGS 0.5 Ham Puan Kuralı Kalkacak Mı?DGS 0.5 Ham Puan Kuralı Kalkacak Mı?

DGS sınavında bu yıl ilk kez uygulanan 0.5 ham puan kuralı ile ilgili bir çok öğrenci şikayetçi durumda.Zira DGS sınavına giren adayların bazılarının 0.5 ham puan nedeniyle sınavdan "0" aldıkları ve bu durum sonucunda da tıpkı YKS'de olduğu gibi tek test grubunda bu kuralın uygulanmasını istedikleri bilinyor hatta bununla birlikte yine bir çok kişi 0.5 ham puan kuralının kaldırlmasını istiyor.Adayların bir çoğu aynı zamanda 0.5 ham puan kuralının kaldırılması için change.org adresinde başlatılan imza kampanyasına katılmış durumdalar.

0.5 Ham Puan Kuralı Nedir

0.5 ham puan kuralı DGS sınavında bu yıl ilk kez uygulanan ve sınava giren öğrenci arkadaşlarımızın sınavda yer alan test gruplarından sayısal ve sözel testi için 0.5 puan alacak şekilde net yapmaları gerektiğidir.Adaylar iki test grubundan da en az 0.5 ham puan alamazlar ise sınav puanları hesaplanmıyor ve DGS sınav sonucu "0" almış olarak kayıtlara geçiyor.

ÖSYM'Den DGS 0.5 Ham Kuralına Dair Açıklama

ÖSYM Başkanı Pro. Dr. Mahmut Özer yaptığı açıklama ile birlikte kuralın değişmesinin yada kaldırılmasının söz konusu olmadığını vurguladı.Mahmut Özer aynı zamanda yaptığı açıklamada adayların sayısal ve sözel test gruplarından 0.5 ham puan almalarını istediklerini ve bu yüzden kural ile ilgili değişiklik yapılmayacağı ve kaldırılmayacağını söyledi.


Paylaş

facebookta paylaş twitterda paylaş google plusta paylaş

Buradan Yorum Yapabilirsiniz


üye profil resmi