2020 DGS Konuları Ve Soru DağılımlarıDGS sınavına hazırlanan öğrenci arkadaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla belli olan 2020 DGS konuları ile yıllara göre sor dağılımlarını derledik. DGS sınavında bilindiği üzere bizlere 60 Sözel, 60 Sayısal soru sorulmakta ve 150 dakika süre verilmekte.

Sözel test grubunda genelde okuduğunu anlama , akıl yürütme soruları yer alacaktır. Sayısal test grubunda ise öğrenci arkadaşlarımıza Mat-1 konuları ağırlıkta olmakla birlikte grafik sorularının yanı sıra sayısal mantık soruları sorulacaktır.

Tüm bunlarla beraber öğrenci arkadaşlarımızın en çok merak ettiği konulardan biri de hiç şüphe yok ki 0.5 ham puan kuralı. 0.5 ham puan kuralı ile ilgili olarak detaylı bilgi almak istiyorsanız " DGS 0.5 Ham Puan Kuralı Nedir? " başlıklı önceki yazımızı okuyabilirsiniz. Bu sene için 0.5 ham puan kuralının olup olmayacağına dair net bir açıklama yapılmazken, kuralın yine geçerli olacağı öngörülmekte. 0.5 ham puan kuralı ile ilgili net bir açıklama yapılır yapılmaz sitemizde yer alacaktır. Bu bilgilerin ardından dilerseniz 2020 DGS konuları ve soru dağılımları kısımlarına geçelim:

2020 DGS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımları

2020 DGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

2020 DGS Geometri Konuları ve Soru Dağılımları


DGS 0.5 Ham Puan Kuralı Nedir?

DGS Tercih Robotu

DGS Puan Hesaplama

DGS Deneme Çöz


2020 DGS Konuları Ve Soru Dağılımları
2020 DGS Konuları Ve Soru DağılımlarıPaylaş

facebookta paylaş twitterda paylaş google plusta paylaş

Buradan Yorum Yapabilirsiniz


üye profil resmi