2020 YKS Konuları Ve Soru Dağılımları2020 YKS Konuları Ve Soru Dağılımları

2020 YKS sınavına hazırlanan öğrenci arkadaşlarımızın en çok merak ettiği sorulardan biri olan konu dağılımları MEB tarafından yayımlanan bildirimle son buldu. 2020 YKS sınavı için birinci oturum olan TYT konuları ile birlikte ikinci oturum olan AYT konuları belli oldu. Bu yazımızda sizler için konu dağılımlarının yanı sıra önceki yılda çıkmış olan soru dağılımlarınıda paylaşacağız. Konu ve soru dağılımları kısımlarına geçmeden önce dilerseniz sizlere önemli olan bazı verileri aktaralım. Öncelikle sınavda sorulacak olan soruların konu dağılımlarınıun önceki yıllarda olduğu gibi müfredat dahilinde olacağını söyleyebilirz.

YKS sınavının birinci oturumu olan TYT sınavında 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri sorusuyla toplamda 120 soru sorulmakta ve 135 dakika süre verilmektedir. YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT sıanvında ise öğrenci arkadaşlarımıza Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 Testinden 40, Matematik 40, Sosyal Bilimler 2 testinden 40 ve Fen Bilimleri testinden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulup 180 dakika verilecektir. YKS'nin üçüncü ve son oturumunda ise Yabancı Dil sınavında 80 soru sorularak 120 dakika verilmektedir.

YKS sınav sistemi hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını önceki yazılarımızdan olan "YKS (TYT Ve AYT) Nedir? " başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz. Konuyu çok daha fazla uzatmadan dilerseniz 2020 YKS konu dağılımı, soru dağılımı ve kaldırılan konular kısımlarına geçelim.


2020 TYT Konuları

2020 AYT Konuları

2020 YDT Konuları
Paylaş

facebookta paylaş twitterda paylaş google plusta paylaş

Buradan Yorum Yapabilirsiniz


üye profil resmi