2024 YKS Sınavında 0.5 Ham Puan Kuralı Olacak Mı?2024 YKS Sınavında 0.5 Ham Puan Kuralı Olacak Mı?

YKS sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok merak ettiği soruların başında 0.5 ham puan kuralı gelmekte. Kurala geçmeden önce öğrenci arkadaşlarımızın YKS'ye ilişkin merak ettiklerini "YKS Nedir " başlıklı yazımızı bulabileceklerini söyleyebiliriz.

Geçen yıl yapılan YKS sınavında 0.5 ham puan kuralı uygulanmıştı. 2024 YKS sınavı içinde yine bu kuralın uygulanacağını söyleyebiliriz. Peki 2024 yılında yapılacak olan YKS'de ham puan kuralı nasıl olacak? İşte sorumuzun cevabı.

2024 YKS 0.5 Ham Puan Kuralı Nasıl Olacak?

Öğrenci arkadaşlarımızın TYT puanlarının hesaplanabilmesi için sınavda yer alan test grupları içerisinde en az bir testten 0.5 ham puan alacak şekilde net yapmaları gerekiyor zira yine aynı şekilde AYT punalarının hesaplanamabilmesi içinde sınavda yer alan test gruplarından en az birinden 0.5 ham puan alacak şekilde net yapmaları gerekmektedir.


Paylaş

facebookta paylaş twitterda paylaş

EMRE11.08.2021
Cevap Ver
TYTde türkçe (-05 net) ve matematikten (0 net) 05 net barajını geçemedim.Şu anda puanım hesaplanmıyor.Sosyal bilimlerden 4 netfen bilimlerinden 5 netim bulunmakta.Baraj puanının düşürülmesi TYT 140a ikinci tercihlerde puanım hesaplanır mı?Çünkü 10 puanlık düşüş söz konusu.Artı yazınızda sınavda yer alan test grupları içerisinde en az bir testten 05 ham puan alacak şekilde net yapmaları gerekiydiyor.Yani türkçe veya matematik demiyor.Sosyal bilimler ve fen bilimlerinde 05 net barajını aşıyorum.2. tercihlerde puanım hesaplanır mı?Bilgilerinize...


  • İlk
  • Önceki
  • 1
  • Sonraki
  • Son
üye profil resmi
Buradan Yorum Yapabilirsiniz